top of page
Vyhledat

Krásna pleť podľa Keď zdravie chutí (základná starostlivosť)

Každá pleť je jedinečná a vyžaduje si individuálnu starostlivosť. Kľúčom ku krásnej pleti je kvalitná životospráva a vhodne zvolené kozmetické prípravky. Dnes mám pre vás základné typy produktov, ktoré by nemali chýbať vo vašej kúpeľni bez ohľadu na vek, typ pleti, či životný štýl. Tak sa poďme pozrieť ako vyzerá krásna pleť podľa Keď zdravie chutí.

 

6 nepriateľov vašej pleti (prečo nie je moja pleť žiarivá, hebká, jednotná)


1) Nemáte dostatok antioxidantov vo vaše strave (konzumujte granátové jablko, jahody, pite zelený čaj, berte zinok, či vitamín C)

2) Vystavujete sa nadmernému slnku (výška SPF ochranného faktora znamená to, ako dlho vám táto ochrana vydrží. V skratke povedané, krém s SPF 50 si stačí natrieť 1x do dňa, kdežto krém s nižším faktorom treba natierať častejšie. SPF je perfektný anti-ageing, bojujete ním proti pigmentovým škvrnám, či inému poškodzovaniu pleti slnkom aj v zime)

3) Nepijete dostatok vody (kávička áno, alebo voda nie? Vypite aspoň 8 pohárov denne, resp. 1,5litra)

4) Používate veľa kozmetických produktov. Dámy, menej je viac. Na viditeľný výsledok jedného kvalitného produktu potrebujete aspoň jeden mesiac, t.j. 30dní. Dajte svojej pleti čas.

5) Nevnímate sa komplexne. Kľúčom ku krásnej pleti nie je len tuba, či téglik s kozmetikou, ale aj životospráva. Vaše bunky sú tvorené tým, čo jete.


Výživné látky pre žiarivú pleť:

Omega 3: ryby, orechy, chia semienka, vajíčka, ľanové semienka

Vitamín C: jahody, kiwi, citrusové ovocie, paprika, paradajky

Proteíny: chudé mäso, ryby, vajíčka, strukoviny, quinoa, tempeh

Fermentované potraviny: kyslá kapusta, grécky jogurt, bezobilový tempeh

Voda: 8 pohárov denne, resp. 1,5litra


6) Máte zlú životosprávu, fajčíte, nemáte dostatok spánku. Ak máte problémy s akné, či mastnou pleťou, dermatológovia vo všeobecnosti odporúčajú vysadiť mliečne produkty a tiež mastné a pikantné jedlá. Mojej kamarátke sa takto nádherne vyčistila pleť. Za pokus to stojí, dámy. Nie je to otázka týždňa, ale možno 3 mesiacov, vôbec to však nevadí. Klasické mlieko nahradíte rastlinným a na určitý čas, kým sa vám pleť vyčistí vysadíte syry, či jogurty. Nie je to nič nedosiahnuteľné :-). Tiež to nepreháňajte s kozmetikou. Ako som písala, menej je viac - dnešný trh vás tým množstvom produktov prevalcuje.


Vybudujte si základnú rutinu

1) Starostlivosť si vyžaduje váš čas a peniaze. Potrebujete sa sledovať a skúšať (každému vyhovuje iná cena, zloženie, či typ produktu). Neexistuje jeden zázračný produkt ako pre mňa, tak pre vás.

2) Byť krásnou je vec zvyku. Aj na svoje zuby si nájdete čas. Naša koža je dôležitý orgán, ktorý váži takmer 3kg. 10 minút denne nie je veľa!!!! Čím skôr začnete, tým lepšie pre vás, pretože vaša pleť si to bude pamätať a vráti vám to aj s úrokmi. Tak radšej poďme zbierať krásne červené jablká ako zhnité hrušky.

3) Nič nie je zbytočné. Láskajte a milujte svoju pleť. Je a bude tu pre vás celý život. Vyskúšajte epsomskú soľ do kúpeľa, či morský kolagén na pleť, perte v eko, či bio pracích prostriedkoch, ktoré obsahujú menej chemikálií.


3 jednoduché kroky ku krásnej pleti, alebo krásna pleť podľa Keď zdravie chutí


Toto je moja rutina, ktorú mám zaužívanú a nevyžaduje si žiadne náročné rituály, či drahé produkty.

1) Čistenie pleti (áno aj vtedy, keď make-up nepoužívate.)

Krok 1: vyčistiť pleť - ja používam iba vodu a morskú hubku na tvár. Existujú však aj tzv. konjakové hubky na tvár podľa typu pleti. Sú teda nasiaknuté tým, čo vaša pleť potrebuje ak chcete starostlivosť zacieliť na akné, mastnú pleť, anti-ageing, atď.


morská hubka, pleťová hubka, pleť podľa keď zdravie chutí
Morská hubka na tvár

Krok 2: odlíčenie - používam dvojfázový odličovač

2) Ochrana pleti (používajte krém s UV filtrom, aby sa vám nerobili pigmentové škvrny, aby ste stárli s noblesou a mali menej vrások, aby vám netipovali vyšší vek ako reálne máte)

3) Hydratácia pleti (aj keď ju máte mastnú. Nemusí to byť krém, môže to byť aj sérum, či esencia, alebo pleťová maska)


Čo na poličku?

V tomto blogu nebudem písať o konkrétnych produktoch, nakoľko na trhu ich je neskutočne veľa a tiež to je otázka peňazí a času, ktorý ste ochotná venovať svojmu typu pleti. Ponúkam vám však rozsah 7 produktov, ktoré by ste mali mať vo svojej kúpelni.


1) Kvalitné hydratačné sérum

2) Denný krém

3) Očný krém

4) Dve pleťové masky: čistiaca a hydratačná. Tieto masky si ja robím pravidelne a čoskoro vám pridám ďalší blog s novými maskami na vypnutie a rozjasnenie pleti.

5) Odličovacia morská hubka a dvojfázový odličovač
133 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page