top of page
Vyhledat

Jedálniček na 7 dní (stravou proti zápalu)

Mnohí z vás ste sa ma pýtali, čo vlastne jem. Už rok som na protizápalovej strave. A teda nekonzumujem rafinovaný cukor, obmedzujem lepok a laktózu. Zároveň však používam ingrediencie s protizápalovým účinkom.

Primárnym zámerom môjho sedem dňového jedálnička nie je nadiktovať vám čo máte a čo nemáte jesť. Cieľom je inšpirovať vás vás a dať vám odpoveď na otázku, čo jesť, ak chcete mať optimálnu hmotnosť, viac energie, byť všeobecne zdraví, či bez zápalu.


Deň: 11.03.2019 (pondelok)

Raňajky Obed Večera


Poznámka: Počas dňa najčastejšie pijem čistú vodu, šálku kávy a večer čaj. Medzi raňajkami a obedom zvyknem zjesť kúsok ovocia, alebo raw tyčinku bez pridaného cukru. (kliknutím na obr. sa vám zobrazí recept, resp. ďalšie recepty nájdete aj na instagrame.)

Deň: 12.03.2019 (utorok)

Raňajky Obed Večera

Poznámka: Večeru zvyknem mať najneskôr o 19 hodine. Spravidla však nejem 2 až 3 hodiny pred spaním.

Deň: 13.03.2019 (streda)

Raňajky Obed Večera

Poznámka: Dnešný deň som začala zavčasu a tak nebol čas raňajkovať doma. Tieto raňajky som si dnes dala o 9 hodine v kaviarni a keďže som medzi obedom a prácou mala 60 minút, nestihla som variť, tak som zašla do reštaurácie a dala si delikátnu pečenú kačku na červenej kapuste. K obedu som tiež mala rybaciu polievku. Večeru som už zvládla doma, takže ten posledný recept: pohánkové palacinky je môj :-)


Deň: 14.03.2019 (štvrtok)

Raňajky Obed Večera

Poznámka: K obedu som tiež mala polievku zo strukovín. Pre mňa bol obed tak sýty, že večer som už siahla len po čerstvom zázvorovo - mätovom čaji.

Deň: 15.03.2019 (piatok)

Raňajky Obed Večera

Poznámka: Polievku som mala k obedu z hlivy ustricovej.


Deň: 16.03.2019 (sobota)

Raňajky Obed Večera

Poznámka: K raňajkám som mala praženicu s kvalitnou šunkou a kúskom ražného chleba. Ten obsahuje lepok. No áno - aj takéto dni niekedy mávam. K obedu som tiež mala polievku z červenej šošovice:-)

Deň: 17.03.2019 (nedeľa)

Raňajky Obed Večera


Poznámka: Dnes sme si po obede dopriali zákusok. Skúšala som čokoládové muffiny z raw kakaaového prášku, horkej čokolády a bezlepkovej múky.

Deň: 18.03.2019 (pondelok)

Raňajky Obed Večera


Poznámka: Dnes som mala k obedu tiež krémovú karfiolovú polievku a po obede tradične šálku kávy.

2 938 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page