top of page
Vyhledat

Imunita drink

Tento osviežujúci imunita drink si môžete pripraviť v mixéry, alebo odšťavovači. V mixéry je to však výživnejšie, pretože si v potravinách zachováte vlákninu, ktorú odšťavením stratíte. A to je dôvod, prečo ja osobne uprednostňujem mixér a následne to celé prepasírujem cez sitko.

Zelenina v tomto imunita drinku obsahuje vitamín A, B, C a K: kalcium, magnézium a draslík. Podporíte si tým zdravie pľúc, čo je v čase covid-19, keď píšem tento blog viac než žiadúce.


Ingrediencie na 2 drinky:

0,5l vody

1/2 na krúžky nakrájanej uhorky

1x šťava z jedného citróna

2cm koreň zázvora

1x stonka zeleru

2x zelené jablko


Postup:

1. ovocie a zeleninu umyte, v prípade zázvoru a citróna ošúpte. Ja osobne dávam do mixéra celý ošúpaný citrón. Ak vám viac vyhovuje vytlačiť šťavu, tak to tak spravte.

2. Všetko (jablká, citron, uhorka, zázvor, stonkový zeler) dajte do mixéra a zalejte 0,5l vody.

3. Vymixujte a prepasírujte cez sitko, aby ste sa zbavili nadbytočnej dužiny.


Môj tip: tento recept si môžete prispôsobiť vaším potrebám a chutiam. A teda môžete doň pridať lyžicu medu kvôli sladšej chuti, alebo vynechať jablko.


Prečo práve imunita drink?

Pretože citrón má vysoký obsah vitamínu C, ktorý má antivírusové a antibakteriálne vlastnosti. Je tiež prírodným antioxidantom. Zázvor má silné protizápalové účinky a je to tiež antioxidant na podporu imunity. Zeler je vhodný pri detoxikácii a viac sa o ňom dočítate v recepte na zelerový džús.

Semienka a šupka z uhorky obsahujú vlákninu a beta karotén.


125 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page