top of page
Vyhledat

Cícer v kurkumovej omáčke

Strukoviny majú vysoký obsah bielkovín a zároveň sú dobrým zdrojom vitamínov A, C, E, karotenu, B a kyseliny listovej. Sú známe tým, že spôsobujú plynatosť. Cícer je však jedným z tých, pri ktorých ten pocit nadúvania bude minimálny, alebo žiadny. Pokiaľ ide o kurkumu, tak tá je kráľovná medzi korením práve kvôli jej protizápalovým a antioxidačným účinkom.


cícer, kurkuma, zdrave jedlo, ploche brucho, zdravechudnutie, bez lepku, bezcukru, bez laktozy
Cícer v kurkumovej omáčke

Porcie: 1


Ingrediencie:


200g konzervovaného cíceru (kúpite v lídl, alebo kaufland). Zaujímavé však je, že na plechove nájdete označenie chickpeas (čo je vlastne anglicky: cícer)

200ml kokosového mlieka (určite kupujte mlieko v konzerve)

1 cuketa

1 cibuľa

2 strúčiky cesnaku

1 pl kurkumy

1/2 čl koriandru

1/2 čl himalájskej soli

1/2 čl čierneho korenia

Plná hrsť baby špenátu

Kokosový olej na panvicu


Postup:


Na panvici a kokosovom oleji orestujte cibuľu a cesnak. Keď vám cibuľa zmäkne, pridajte na kocky nakrájanú cuketu a korenie. Potom pridajte cícer z konzervy, nálev však nepoužite....čiže scedený cícer. Zalejte to 200ml kokosového mlieka. Bude vám to plávať a možno trochu pripomínať polievku. Špenát pridajte ako posledný. Nechajte to pod pokrievkou 15 minút na miernom ohni a vypnite. Mliečko sa vám trošku vyparí, ale ako vidíte v mojej galérii, omáčka tam stále je. Konzumujte to s lokšou z kyslého mlieka.


72 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page