top of page
Vyhledat

BMI kalkulačka (a iné tipy na zdravé chudnutie)

BMI alebo Body Mass Index sa používa na výpočet k určeniu nadváhy. Čiže ide o index telesnej hmotnosti. Neodporúča sa používať ho u tehotných žien, starších ľudí a detí. Tiež môže ukazovať skreslené výsledky u športovcov, ktorým svalová hmota zvyšuje váhu.


Čo má vply na moje BMI?

1) vaša životospráva (fajčenie, stravovanie, sedavý spôsob života)

2) cukrovka

3) vysoký krvný tlak a iné ochorenia

4) obvod pasu (viac o tom píšem nižšie)


Ako sa počíta BMI?

Svoje BMI si vypočítate podľa vzorca: hmotnosť v kilogramoch : výška v [m]2 (čiže svoju hmotnosť vydelíte výškou v metroch na druhú)


Vaša hmotnosť je optimálna vtedy, ak sa BMI pohybuje medzi číslami 20 - 25.


Obvod pasu a BMI

BMI je jednoduchý výpočet, ktorý, ako som už písala môže byť skreslený u športovcov, tehotných žien...Tiež nevraví nič o telesnom tuku a o tom, kde sa hromadí. Preto sa dá objektívnejšie zhodnotiť v kombinácii s obvodom vašeho pásu.

Pás si merajte v jeho najštíhlejšej časti, teda cca 2cm nad pupkom. Ak ste žena a obvod vašeho pásu je nad 80cm, ide o nadváhu. Ak je to nad 88cm, ide o obezitu.

Ak ste muž a obvod vašeho pásu je nad 94cm, ide o nadváhu. Ak máte viac ako 102cm, jedná sa o obezitu.

Mohlo by vás zaujímať:

Ako schudnúť z brucha (rýchlo a bez liekov)


Môj osobný názor

Vo všeobecnosti ja osobne nie som zástancom čísel, počítania kalórií pri jedle, neustáleho sa váženia na osobnej váhe, a BMI som si vypočítala len zo zvedavosti. Ako podváha, tak nadváha je pre vaše zdravie škodlivá a neprináša do vášho života benefity. Skôr naopak - zhoršenie nálad, tráviace problémy, vypadávanie vlasov, nafukovanie, menej lásky voči sebe samému - nemať rád pohľad do zrkadla. Uprednostňujem zdravý sedliacky rozum a dobrý pocit zo seba samej. Tiež nediétujem, ale jem 3 až 5x do dňa a zdravo sa stravujem.

Tak ako priberanie chce svoj čas, vaše peniaze, energiu, tak sa jedná aj o zhodenie kíl. Potrebujete tomu venovať váš čas, peniaze a energiu

- vyskladať si jedálniček, nájsť dobrú kuchárku (knihu, alebo ženu:-)), atď.


Moje odporúčania:


1) Ste jedineční takí akí ste.

2) Nepotrebujete to robiť pre iných ľudí.

3) Naučte sa milovať svoj pohľad do zrkadla - zajtra to môže byť lepšie :-), ale aj horšie :(

4) Nevyznávajte zlé nad svojím telom - nosí vás každý deň do práce, ruky vás obsluhujú.

5) Zamerajte sa na to, ako sa po jedle cítite a čo s vami jedlo robí, nie na čísla (aj keď nepopieram, sú ukazovateľmi).

6) Obklopte sa ľuďmi, ktorí vás posunú vpred a podporia - detoxikujte seba aj svoju myseľ od neprajníkov. Potrebujete ísť ďalej!

7) Neskrývajte sa pred ľuďmi a neuzatvárajte sa do samoty. Buďte spoločenská - nestrhávajte pozornosť na svoje komplexy.


PS: V kruhu mojich známych je dáma, ktorá nikdy nemala a ani nebude mať päťdesiat kíl. Je krv a mlieko. A viete že je sexy? Možno že je zvláštne, že to píšem ako žena, ale je to tak. Decentná, nahodená, s úsmevom...určite sa na takých ľudí pozerá lepšie ako na niekoho, kto dáva celému svetu najavo, že sa mu nepáči jeho pohľad do zrkadla. A viete čo? Ľudí to ako sa cítite nezaujíma - každý uprednostní milú a usmiatu tvár.


35 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page