top of page
Vyhledat

Ako na pleť bez akné

Cieľom tohto článku je pomôcť vám docieliť pleť bez akné bez ohľadu na váš vek, či typ pleti. Pubertu už mám dávno za sebou, ale momentálna doba nosenia rúšok mi priniesla obdobie, kedy som sa musela zamyslieť nad tým, že čo zmeniť aby bola moja pleť opäť rozjasnená, čistá a hladká, bez akné, či iných podkožných vyrážok.
Kľúčom ku krajšej pleti je neustála očista

Ja viem, že niekedy je jednoduchšie na seba niečo natrieť, zamaskovať tú pleť, ale očista by sa mala začať zvnútra. Naša pleť dokáže absorbovať až neuveriteľných 70 - 80% z toho, čo na ňu dáme. To mení pohľad na rôzne kozmetické produkty, kedy platí, že menej je niekedy viac. Neduste svoju pleť ako kozmetickými prípravkami, tak stravou. Dovoľte jej dýchať. Voľte prírodné produkty a zmeňte svoj jedálniček. Vaša pleť sa vám odmení.


Rozumiem tomu, že pleť každej jednej z nás sa nachádza v inej fáze a u niekoho ten pokrok k lepšiemu môže trvať dlhšie. Mne osobne to trvalo necelých 21 dní a nemyslím si, že to je dlhá doba.


Čo pomáha detoxikácii pleti

Akné, či iné vyrážky je vlastne snaha tela zbaviť sa toxínov, ktoré sa v ňom nachádzajú. A koža je jedným z naších dôležitých detoxikačných orgánov cez ktorú to ide von. Tie toxíny sú vlastne konzervanty, či chemikálie z jedla a tiež čiastočky potravy, ktoré naše telo nestrávilo. Až keď vyčistíte svoje telo, obnovíte v ňom krásu, navrátite iskru do svojich očí, spevníte si pleť a zbavíte sa kruhov pod očami.


1) Kvalitné probiotika. Na nich nedám dopustiť a častokrát si robím takéto kúry. Tentokrát som siahla po týchto probiotikách , s cieľom dosiahnuť rýchlejšie zlepšenie a zjednotenie pleti.


2) Sóda bikarbóna. Možno vám to bude znieť divne, ale presne takto ja začínam svoje rána. Dôvodom je to, že sóda vytvára zásadité prostredie v našom tele. My si totižto svojou stravou, či životným štýlom náš organizmus prekysľujeme. Takéto kyslé prostredie je živnou pôdou pre rôzne baktérie, kvasinky, či vírusy. Čím viac zásaditých potravín konzumujeme, tým viac odľahčujeme svoje telo a dovoľujeme mu dýchať. POZOR! Sóda bikarbóna sa pije nalačno, 15-30minút pred jedlom a rozpúšťa sa v horúcej vode. Nie v studenej. Osobne som začala s polovicou čajovej lyžičky a postupne prešla na jednu čajovú lyžičku.


3) Detoxikujte svoju pečeň. Poznáte pestrec mariánsky? Alebo jačmeň? Sú skvelými prostriedkami, ktorými pomôžete vašej pečeni detoxikovať sa. Nezabudnite, že čisté telo sa rovná pekné telo.


4) Konzumujte zásadité potraviny. K tomu, aby ste dosiahli svoj cieľ a vyzerali lepšie, vo vašom jedálničku by mali prevažovať zásadotvorné potraviny nad tými kyselinotvornými. Aké sú to zásadité potraviny? Klíčky, zelenina (okrem škrobovej: napr. zemiaky, baklažán), zelená zelenina, zrelé ovocie.


5) Vyhnite sa mliečnym výrobkom, tie vám krásu neprinesú. Aspoň na určitú dobu, 2-3 týždne, ich vyskúšajte vylúčiť. Zahlieňuje to váš organizmus, telu ostáva menej energie pre vašu krásu, mlieko pôsobí kyselinotvorne, môže vám spôsobovať tráviace problémy. Vhodnejšou alternatívou je ovsené mlieko, mandľové mlieko, kozí syr, ovčí syr, či kefír.134 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page