top of page

Vitaj na mojej stránke.

O mne
Napíšte mi.

Skvelé! Vaša správa bola odoslaná.

 

 

Volám sa Júlia Borisová a teší ma, že Ťa spoznávam:) 

Keď som mala deväť rokov, diagnostikovali mi intermediárnu uveitídu - je to chronický zápal vo vnútri oka. Keďže sa mi rapídne zhoršil zrak, čakal nás kolotoč vyšetrení, hormonálnej liečby a postupných očných operácií. Po dlhých rokoch som sa dočkala obdobia, kedy mi príznaky vymizli a ja som sa opäť začala cítiť zdravo. Prestala som sa na diagnózu sústrediť, až do obdobia psychického stresu kedy sa mi zápaly vrátili. 

Po 10 rokoch som opakovane začala prechádzať turbulentným obdobím očných zápalov, strachom, problémami so spánkom, trávením, či výkyvmi na váhe kvôli hormonálnej liečbe. Znovu lieky, časté kontroly a ja som sa začala zamýšľať nad tým, že čo bude ďalej, o ďalších 10 rokov.

 

Tentokrát som sa rozhodla podporiť liečbu aj svojím prístupom k životu a životnému štýlu. Začala som sa venovať tomu, čo robím, ako myslím, čo jem a ako žijem. Práve preto som sa rozhodla ísť cestou osobného rozvoja a začala sa zaujímať nielen o telo, ale aj dušu. Viem, že na ceste k dlhodobému zdraviu nie som sama, čo ma motivovalo založiť projekt Keď zdravie chutí.  

Začala som úpravou stravovacích návykov, zlepšením vzťahu so sebou a cvičením. Pracovala som na odstránení mentálnych blokov a presvedčení, ktoré ma obmedzovali v práci. V priebehu niekoľkých týždňov až mesiacov som postupne nachádzala svoj balans. Prísne obmedzovanie sa v jedení vystriedala rovnováha v stravovaní i cvičení. Pocit sebaľútosti vystriedal pozitívny vzťah voči sebe samej a odhodlanie. 

 

Môj projekt “Keď zdravie chutí” je tak o vytvorení harmónie medzi mentálnym a fyzickým zdravím a nadobudnutí návykov, ktoré povedú k trvalým výsledkom. Nejde o žiaden extrém, či rýchlu diétu. Zameriavam sa na jednoduchý, udržateľný a účinný spôsob ako vyživovať svoje telo zvnútra a nadobudnúť zdravý postoj voči sebe samej. 

 

Podstata nie je v tom, aký výživový smer preferuješ, či sa snažíš o chudnutie, alebo lepšie zdravie. Cieľom je chápať psychológiu stravovania a mať zdravý prístup k životu - tak na seba reálne výsledky nenechajú dlho čakať.

bottom of page