Luxusné domáce pleťové masky

Z kvalitných ingrediencií si viete úplne v pohode pripraviť domáci peeling, či pleťové masky ktoré vašu pleť vyhladia, hydratujú, vypnú, zjednotia a rozžiaria.


pleť, peeling, vrásky, krása
Luxusný pleťový peeling

Najskôr začnem prísadami, aby ste vedeli prečo ich používam a prečo stojí za to kúpiť si ich:


Himalájska soľ - ružový zázrak vo vašej kuchyni


Tak táto soľ má už dlhodobo čestné miesto v mojej kuchyni. Vlastne bola medzi prvými ingredienciami, ktoré som si po prechode na zdravý štýl zakúpila. Zájdite do najbližších potravín, či bio obchodu. Nemal by byť problém zakúpiť si ju.

Jej unikátnosť spočíva v tom, že táto soľ neprechádza procesom rafinácie, je úplne čistá a obsahuje veľké množstvo solí, zinku, železa, či iných zdraviu prospešných látok. Má nižší obsah jódu ako klasická kuchynská soľ. Prečo ju používam do pleťového peelingu? Pretože na pleť pôsobí hydratačne, odstraňuje kožné bunky a nečistoty, pomáha udržať v pleti ideálnu mieru vlhkosti. Výsledkom je jemná a spevnená pokožka.


Kokosový olej


Tak toto je ďalší stabilný člen v mojej domácnosti. Do kávy, na varenie, i do pleťových masiek.

Kokosový olej je vhodný pre veľmi suchú pokožku. Chráni vašu pleť pred UV žiarením a posilňuje i spevňuje jej tkanivo.


Med


Keď vravím o mede, tak mám na mysli kvalitný med od včelárov. To, čo kúpite v obchode pravdepodobne prešlo zahrievaním a tak neviem, či sa to dá ešte nazvať medom, keďže teplota zníži výživové a liečivé vlastnosti medu. Surový nespracovaný med obsahuje enzými, antioxidanty, výživné látky a má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti.


Pleťový peeling


Pripravte si len také množstvo, ktoré okamžite spotrebujete. Peeling by sme totižto mali aplikovať na tvár 1x za 2 týždne, resp. 1x v mesiaci. Ja som si ho pripravila nasledovne:

1/2 čl himalájskej soli

1 čl kokosového oleja

1 čl medu

Aplikujte na vyčistenú pleť a nechajte pôsobiť 5-10 minút. Následne zmyte teplou vodou. Ak by vás pleť mierne štipkala bude to pravdepodobne tým, že ste si tam pridali viac soli.


Matcha čaj


Je to vysoko kvalitný zelený čaj a teda zodpovedá tomu aj jeho cena. Má mierne horkastú chuť a aj farebne je zelený. Neobsahuje žiadne umelé farbivá, či éčka. Výhodou však je, že si ho môžte zakúpiť v tzv. jednorazových sáčkoch - pýtajte v bio obchode.

Jeho výnimočnosť spočíva v tom, že obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, vitamín A a C.


Grécky jogurt


Je výborný zvlhčovač pleti a obsahuje probiotické kultúry.


Pleťová maska z matcha čaju


Zmiešajte 1 čl matcha čaju s 2 čl gréckeho jogurtu. Aplikujte na vyčistenú pleť a nechajte pôsobiť 10 - 15minút, teda dovtedy, kým vám pleťová maska neuschne na pleti. Následne zmyte teplou vodou. Výsledkom bude rozjasnená, vybielená a zjednotená pleť :-).


pleť, vrásky, krása, detoxikácia
Pleťová maska z matcha čaju

Manuka med


Počuli ste už o ňom? Zatiaľ som ho našla len v bio obchode. Má upokojujúci efekt a predchádza vzniku jaziev. Pomáha napnúť pokožku a je vhodný ako na problematický, tak suchý typ pleti.


Avokádo


Výborný zdroj omega-3, vitamínu E a antioxidantov. Určite na prípravu pleťovej masky použite mäkkú verziu avokáda.


Banán


Plný draslíka (ktorý je potrebný pri aktivácii určitých enzýmov) a betakaroténu (zabráni sčervenaniu pleti, pripraví ju na slniečko).


Avokádovo banánová pleťová maska


Pre krásnu a žiarivú pleť vymixujte mixérom 1/3 banána, 1/2 mäkkého avokáda a 1čl medu manuka. Aplikujte na vyčistenú pleť a nechajte pôsobiť 15-20 minút. Určite po aplikácii tejto masky ležte a relaxujte....mne mierne stekala po tvári, takže keď si ju aplikujem na tvár, mám pri sebe aj kúsok vreckovky :-)


Ak máte tipy na iné domáce a kvalitné pleťové masky, prosím napíšte a podeľte sa s nami. Budem veľmi rada :-) A ak sa vám páčil tento post, tak prosím o LAJK + ZDIEĽANIE. Ďakujem vám.

1 view0 comments