Avokádový tatarák

K tomuto skvelému a hlavne rýchlemu receptu budete potrebovať dve avokáda, polovicu červenej cibule, štyri cherry paradajky a samozrejme korenie. Tak čo? Ideme na to?Inšpirácií nikdy nie je dosť a tak tomu bolo aj pri tomto recepte. Bratanec pracuje v gastronómii a keď ho poprosím o tip na niečo, čo zákaznícii v reštaurácii skonzumujú bez výhrad, tak nápadmi nešetrí. No a tento avokádový tatarák bol medzi nimi.


V každom prípade musím povedať, že mal pravdu. Môj manžel to zjedol asi tak rýchlo, ako mne trvala doba prípravy. On si to natrel na kváskový chlebík. Ja som mala v pláne spraviť si k tomu ešte placky z ovsených vločiek....ale to som už nestihla.


Len tak medzi riadkami.....vedeli ste, že avokádo je ovocie ktoré obsahuje len mizivé množstvo cukru a zároveň je plné prospešných tukov a vlákniny? Inými slovami, avokádo pomáha telu chudnúť a vstrebávať vitamíny a antioxidanty rozpustné v tukoch.

Tak poďme k samotnému receptu.


Ingrediencie:


2 mäkké avokáda

1/2 červenej cibule

4 cherry paradajky

Himalájska soľ a čierne korenie


Postup:


Cibuľu a paradajky nadrobno nakrájajte. Avokádo vyberte zo šupky lyžicou a spolu s ostatnými ingredienciami ho rozpučte vidličkou. Okoreňte podľa potreby. Prajem vám lahodnú a zdravú chuť.

2 views0 comments

Recent Posts

See All